טיפול מיוחד בסוגי עור ובדים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול מיוחד בסוגי עור ובדים

טיפול ברהיטים מרופדים ורהיטי עור: טיפול נכון וזהיר בעור ובריפוד של הרהיטים יאריך את זמן השימוש בהם. הדבר הראשון שחשוב לעשות – לקרוא את הוראות הטיפול של היצרן. על מוצרי ריהוט יוקרה בישראל תמיד ניתן למצוא הוראות שימוש וטיפול, שכוללות הנחיות לגבי סוג הניקוי וחומרי הניקוי שמתאימים לו.

טיפול בריפוד הרהיטים בבית כולל:

– ניקוי תקופתי עם שואב אבק בעוצמה נמוכה, עם מברשת רכה ועדינה, מברשת עם שיער רך וטבעי;

– את הכתמים הקטנים ניתן להסיר בעזרת ספוג שהורטב במי סבון, באמוניום פחמתי או בחומץ. לאחר מכן יש לנגב את הכתם במטלית לחה שהורטבה במים נקיים;

– בקמטים המופיעים על הצד השעיר של הבד ניתן לטפל בעזרת מגהץ אדים, בזמן הגיהוץ יש לשמור על מרחק של 10-15 ס”מ מהבד.

**לתשומת לבכם: אפילו אם היצרן מאשר לכבס את הריפוד או את הכיסויים בבית – לא מומלץ לעשות את זה, כי שינוי קטן בטמפרטורת המים בכביסה, או ייבוש לא נכון, עלולים לגרום לריפוד נזק או עיוות.

טיפול בעור

– העור הוא חומר הריפוד הכי יפה, פרקטי ו”ירוק”. מערכות ישיבה מעור פופלאריות מסיבה זו, חשוב לדעת כיצד ניתן לשמור על הריפוד לאורך זמן בעזרת טיפול נכון:

– יש לנגב את הרהיט מדי פעם בספוג סחוט היטב לאחר שנטבל במי סבון (כפית סבון נוזלי לליטר מים) ולאחר מכן לעשות פוליש עם חומר מיוחד.

– 2 -3 פעמים בשנה יש למרוח פולירול מרכך מיוחד לעור הרהיטים, וזלין או שמן קיקיון.

– ניתן למרוח על השריטות קרם ליטוש.

– במקרה ונשפך נוזל על העור, יש לספוג אותו בעזרת ספוג או בד רטוב במקצת.

**לתשומת לבכם: לניקוי עור יש להשתמש אך ורק בחומרים על בסיס מים, מפני שחומרי ניקוי על בסיס כוהל עלולים לגרום נזק לשכבה העליונה של העור.

הוראות כלליות:

– כתמים שומניים טריים ניתן להסיר מהבד או מהצד השעיר של העור על ידי ספיגה במפית, לאחר מכן יש לפזר על הכתם עמילן או קצת טלק. לאחר ספיגת השמן יש לנגב את הכתם בספוג רטוב במי סבון ולאחר מכן לנגב עם ספוג רטוב במקצת שהוטבל במים נקיים או עם בד יבש.

– כדי להסיר נוזל נקי (כוס מים, לדוגמה) שנשפך על הרהיט, ניתן לספוג אותו במפית ולייבש את הכתם בעזרת מייבש שיער. יש להקפיד להשאיר את מייבש השיער במרחק של 20-30 ס”מ מהכתם.

– יש להימנע משפשוף וממאמץ פיזי מיותר בניקוי הרהיט, בעיקר בהסרת כתמים, כדי לא לגרום נזק לחלק החיצוני של הריפוד.

הניקוי הנכון של רהיטים מרופדים הוא ניקוי יבש מקצועי!  

ניקוי יבש מקצועי של רהיטים מעוצבים מרופדים ורהיטי עור הוא ניקוי בעזרת טכנולוגיות מתקדמות וחומרי ניקוי, שמונע הופעת מראה מבריק במשענות הגב והזרועות, מנקה ומסיר את הלכלוך והאבק וגם מטפל בקרדית אבק הבית. כדי שהרהיטים שלכם ייראו כמו חדשים, יש לקרוא למומחים לטיפול לפחות פעם אחת בשנה.

שיתוף ב-

מוצרים שעשויים לעניין אותך

כבר עוזבים?

מוזמנים לפנות אלינו ולקבל פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות עם מעצב/ת פנים